smart.fm nie żyje

Dla mnie nie żyje. Otóż ogłosili dzisiaj, że zamykają smart.fm.

Nowy serwis będzie się nazywać iknow.jp i będzie płatny. 1000 jenów na miesiąc, co w przeliczeniu na złotówki wynosi niecałe 60 zł, co w przeliczeniu na moje wynosi za dużo.

Stare darmowe konta podziałają jeszcze do końca marca, potem płacisz, albo konto jest nieaktywne. Ja póki co poobserwuję jak się będzie rozwijać sytuacja, konto skasuję jak zniknie ostatnia nadzieja. Uczyć się nie zamierzam, skoro i tak dalsze rozwijanie statystyk nie ma sensu. Przerzucę się na kartkę i długopis.

Oznaczyłem sobie strony kolejnymi datami, już mam zaplanowany zestaw słówek na jutro. Napisane jest tylo polskie znaczenie, moim zadaniem będzie napisanie kanji i odczytu. Każde dobrze zrobione będę przesuwał o kolejną potęgę trójki (czyli za 3 dni, 9 dni, 27 dni itd.), a źle na kolejny dzień. Jeśli w kolejnym dniu będzie mniej niż 10 słów (później jakoś więcej) to będę dopisywał kolejne (z listy JLPT2 albo gdzieś tam napotkane). Jeśli utrzymam dyscyplinę to powinno być dobrze, szczególnie, że z pisaniem było u mnie kiepsko.

頑張って :D