Tizen - minimalne SDK from scratch

Jakiś czas temu projekt Tizen opublikował swoje SDK. Pomijając tą patologię, że wymaga koniecznie Ubuntu (chociaż patrząc na proces instalacji to chyba wystarczy dowolny debianopodobny), do tego 32-bitowy, to zainstalowanie go graniczy z cudem (nawet Wireshark poszedł w ruch).

Na szczęście jest też prostsza droga. Tizen ogólnie promuje pisanie aplikacji w HTML5, mimo to w IDE jest też opcja stworzenia natywnego projektu. No, dobra, ale przyjmijmy, że chcemy pisać w HTML5 i nie potrzebujemy Eclipse (tak, Tizen IDE to przerobiony Eclipse, widać, że Samsung ma w tym udział). Rozkładając to SDK na części pierwsze znalazłem odpowiednie narzędzia.

Na początek ściągnij symulator stąd. Po rozpakowaniu wyłącz przeglądarkę (wymagana chromopodobna) jeśli masz ją włączoną. Odpal z tymi parametrami:

chromium --allow-file-access-from-files --disable-web-security

Teraz otwórz plik index.html z symulatora. Po uruchomieniu w pasek adresu (ten wewnątrz aplikacji) wklej adres swojego pliku html (pamiętaj o file://).

Póki co to na tyle. API Tizena znajduje się tu. Pozostaje jeszcze kwestia spakowania tego, ale z tym możesz poczekać, aż pojawi się w końcu jakiś telefon z Tizenem :) Dokładny opis jak taka paczka ma wyglądać znajduje się na stronie W3. W swoim czasie pewnie opiszę jak to zrobić.